Aktivity okolí Jáchymova

Můžete si vybrat z pestré nabídky výletů v okolí našeho apartmánu.

Léto

V létě můžete vyrazit na některou z mnoha   cyklistických stezek  v  okolí Jáchymova. Většina okruhů a stezek je spíše náročnějších, pokud tedy nejste zkušenější cyklisté, doporučujeme volit spíše kratší trasy nebo trasy s menším stoupáním. Pro pěší turisty je v okolí mnoho zajímavých míst, stejně tak pro milovníky Nordic Walkingu je zde spousta ideálních tras. 

Zima

V okolí našeho apartmánu naleznete celou řadu příležitostí k lyžování. Cca 2km od partmánu je dolní stanice lanovky vedoucí na  vrchol Klínovce.  V Jáchymově naleznete 3 vleky vhodné pro začínající lyžaře. V dostupnosti několika kilometrů je celá řada dalších lyžařských areálů včetně Plešivce, neklidu a německého Fichtelbergu. 

Celoročně

Celoročně se můžete těšit na čerstvý vzduch a absolutní klid. Další možnost zlepšit své zdraví a kondici nabízí místní lázně - první radonové lázně na světě, jejichž služby můžete využívat i jako host našeho apartmánu.

 

Města v okolí:

 • Karlovy Vary lázeňské město, termální minerální prameny, město romantické architektury a kolonád, nejvydatnější pramen Vřídlo tryská do výše 15 metrů, letiště, originální suvenýry: oplatky, Becherovka, sklo Moser, porcelán Thun, minerální vody atd., město umění, bohatý kulturní a sportovní program, hudební a filmové festivaly, Dětský svět U Hafíka.

 • Boží Dar přírodní rezervace “Božídarské rašeliniště”, ekologické centrum, dále směrem na Myslivny k zajímavému nově obnovenému starému hornickému dílu - Blatenskému příkopu, muzeum a Informační centrum. 

 • Horní Blatná muzeum těžby cínu, Vlčí jámy (zbytky cín. dolů), rozhledna na Blatenském vrchu, farní kostel sv. Vavřince, městská památková zóna, Blatenský vodní příkop.

 • Potůčky hraniční přechod pro pěší a cyklo do Johanngeorgenstadtu, krytý bazén, Stráň, Šedivec - cínové dobývky, velké vietnamské tržiště, kostel navštívení Panny Marie (1911)

 • Abertamy prodejní galerie “Arnika” (výtvarné práce krušnohorských umělců), kostel Čtrnácti sv. pomocníků z roku 1534. Leží pod horou Plešivec s horským hotelelm a osmibokou rozhlednou z roku 1888

 • Oberwiesenthal

  Lázeňské město s plaveckými bazény a lyžařskými sjezdovkami. Lze navštívit letní bobovou dráhu, svézt se historickým poštovním dostavníkem nebo vyzkoušet některou z lanovek na Fichtelberg – sedačkovou nebo kabinovou. Lákavá je také jízda parní úzkokolejkou spojující Oberwiesenthal a Cranzahl. 

 • Klášterec nad Ohří zámek (muzeum porcelánu), zámecký park se vzácnými dřevinami, kostel - Thunská hrobka, koupaliště Aquapark;

 • Ostrov soubor budov z období tradicionalismu - 50. léta 20. století - vyhlášeno za památku, ostrovský zámek přestavěný do barokní podoby, zámecký park s galerií “Letohrádek”, založený roku 1625, historické jádro starého Ostrova, rekonstruovaná radnice, kostel sv. Michaela, koupaliště

 • Pernink bývalé středisko výrobny paličkovaných krajek a výšivek, druhá nejvýše položená železniční stanice v Čechách (915 m.n.m.) - Perninský viadukt. Přírodní rezervace "Oceán" se zvláště zachovaným rašeliništěm.

 • Stráž nad Ohří přírodní park Stráž nad Ohří, zřícenina hradu Himlštejn, nedaleký Horní hrad - v současnosti opuštěný, barokní kostel sv. Michaela z r. 1768, obec navštěvovaná především vodáky - protéká zde řeka Ohře.

 • Nejdek Tisovský vrch - Pajndl s rozhlednou, Krušnohorský semering - železniční trať vedená Krušnohořím, starobylá Černá věž - zbytek gotického hradu, historické náměstí, muzeum s národopisnými sbírkami z Nejdecka a Krušnohoří

 • Loket nad Ohří malebné údolí řeky Ohře, hradní město na skalním masivu, založeno r. 1234, loketský hrad s exponáty, vězeňské kobky, strašidla, galerie v loketské radnici, muzeum dr. Payera, slavnosti Purkrabí Půty, hudební festivaly, přírodní divadlo